SLUŽBY

NAHRÁVÁNÍ

Klíčová část celého procesu. Správný mikrofon na správném místě, zapojený do pečlivě vybraného nahrávacího řetězce, je základní předpoklad pro výborně znějící mix. Špatný náběr žádná postprodukce – mastering nezachrání, zde se zázraky zkrátka nekonají. Pokud nemáte ideální prostory a vybavení, nechte to jednoduše na mně.

EDIT A MIX

Jsou prvními a nejdůležitějšími procesy zpracování zvuku po samotném nahrávání. Editací můžeme citlivě opravit nejrůznější chyby jako např. „narovnat“ rytmus, zkažený přechod či doladit zpěváka. Možnosti jsou v digitálním věku zdánlivě nekonečné, je ovšem vždy důležité, najít zdravou míru v zavislosti na žánru a mnoha dalších faktorech.

Mix se pak zabývá zvukem jednotlivých nástrojů, jejich vzájemných úrovní a využitím nejrůznějších efektů, jsou-li ku prospěchu věci. V mixu se tvoří finální zvuk vaší nahrávky.

MASTERING

Dnes již nedílná součást každé nahrávky. Je to proces, který může podobně jako mix zachránit leccos, co se při natáčení nepodařilo, ovšem již v omezené míře. Mastering pomáhá nahrávku oživit. Rozjasní výšky, zkonkretizuje basy, přidá dynamiku, případně hlasitost, abyste byli mezi ostatními slyšet. Mastering se již nezaměřuje na zvuk jednotlivých nástrojů a jejich vzájemné úrovně, jako je tomu v případě mixu, ale zaměřuje se na skladbu/album jako na celek. Jde o pečlivý proces vyvážení frekvencí a „slepení“ všech nástrojů dohromady. Využívám k tomu kombinaci digitálních a hardwarových ekvalizérů, kompresorů a limiterů v závislosti na žánru, zvuku nahrávky či přání klienta.

PRODUKCE

Je u nás většinou podceňovanou, nicméně užitečnou součástí tvůrčího procesu nahrávání. Bývá častým jevem, že se kapely ve své tvorbě autorsky opakují, nebo si neustálým zkoušením repertoáru zažijí nějaké hráčské chyby. Producent je někdo nezaujatý, kdo střízlivým uchem může pomoct tyto problémy vyřešit. Stejně tak mohu pomoct autorsky, s aranžmá skladeb i co se zvuku jednotlivých nástrojů týče. Mohu najít silné stránky vaší kapely a upřednostnit je před těmi slabšími. Zkrátka „dobrá rada nad zlato“.

STUDIOVÝ HRÁČ

V případě zájmu mohu posloužit jako studiový kytarista a k vašim skladbám dohrát sóla nebo rytmické doprovody. Stejně tak mohu zajistit profesionální hráče na jiné nástroje, dle žánru a vašich požadavků.

DIGITÁLNÍ ONLINE DISTRIBUCE

Vaše hotové nahrávky jsem schopen distribuovat na všechny velké streamovací servery a e-shopy jako Apple Music, Spotify, Amazon, Deezer, Google Play a další.

RE-AMPING

Kytaristům nabízím re-amping v mém kytarovém arzenálu. Zesilovače Mesa Boogie, Fender, Friedman, Hughes and Kettner, … a nekonečné množství krabiček a efektových procesorů.

VÝROBA NOSIČŮ A MERCH

Postarám se o lis CD, výrobu bookletů, obalů, triček a dalšího merch u smluvních partnerů za velice výhodné ceny.